wtorek, 20 października 2015

Kalina w MUFLONIE. 28.10. - 20.11.2015

Wernisaż wystawy rysunków „ja, Kalina" odbędzie się 28 października 2015 r. o godz. 17.00 w Galerii „Muflon" Miejskiego Domu Kultury „Muflon" przy ul. Cieplickiej 172 w Jeleniej Górze.
 
Kalina Jaśko – urodziła się w 2001 r., mieszka w Kopańcu, jest uczennicą Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Starej Kamienicy, stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci i Fundacji Edukacji Międzynarodowej – Dolnośląski System Wspierania Uzdolnień-Program Stypendialny „zDolny Śląsk".

KALINA rysuje „od zawsze, a pisze, od kiedy nauczyła się czytać". Rysowanie, czytanie, pisanie są dla niej formą odpoczynku i spędzania wolnego czasu. Technika i tematyka jej prac plastycznych wciąż się zmieniają, ale zawsze cechuje je drobiazgowość, specyficzna perspektywa i żywa kolorystyka.
Jest laureatką licznych konkursów w Polsce i za granicą m.in. zdobyła I miejsce w konkursie wojewódzkim "Tu mieszkam, tu zmieniam - moje miejsce magiczne w Europie" organizowanym pod patronatem wojewody dolnośląskiego w 2011 r., I miejsce w III Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Labirynt Wyobraźni „Dżungla" 2012, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Święta Rodzina. Betlejem dziś" 2015, nagroda w Ogólnopolski Konkursie Plastycznym "Magia roślin. Drzewo" 2015, II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Legendarni bohaterowie pogranicza" 2015. Ponadto w 2014 r. otrzymała wyróżnienie przyznawane przez Radę Gminy Stara Kamienica.

Kalina wykonała również bajeczne ilustracje do książki z legendami „Opowieści ostateczne" napisanej przez Leszka Różańskiego. Jej prace były wystawiane w ramach promocji książki m.in.
w Księgarni "Tarabuk" w Warszawie, w Domu Hauptmannów w Szklarskiej Porębie, w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Miała również wystawy indywidualne m.in. w "Galeri@ w Tle"
w Książnicy Karkonoskiej oraz w Galerii "Abakus" w Warszawa.

Wystawę można oglądać do 20 listopada 2015 r., od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-20.00. 
Kurator wystawy - Agata Makutynowicz. Wstęp wolny.

Brak komentarzy: